Atrakcje w Krakowie w każdej porze roku

Wiosna, lato, jesień, zima – każda pora roku jest idealna na wypad do Krakowa. Może być to dłuższa wycieczka zorganizowana z przewodnikiem, kilkudniowy rodzinny wyjazd czy też romantyczny weekend we dwoje. W każdym wypadku możemy liczyć na szeroką gamę noclegów i pokoi w Krakowie (), który oferuje turystom mnóstwo atrakcji – zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także dla seniorów.

Będąc w smoczym mieście nie sposób przeoczyć Smoczej Jamy znajdującej się przy Wawelu. Jest to jaskinia o charakterze krasowym z okresów jury, w której to zamieszkiwał według starodawnych legend Smok Wawelski. Obecnie jest ona miejscem całoroczne otwartym dla turystów. Smocza Jama przyciąga szczególnie małe dzieci, które wysłuchawszy legendy o strasznym smoku, wyruszają na poszukiwania potwora.
Innym miejscem, w którym można spotkać całe rzesze małych i większych dzieci a także wielu zainteresowanych dorosłych jest Ogród Doświadczeń, mieszczący się przy Alei Pokoju. Jest to bardzo interesujący park rozrywki, w którym za pomocą przeróżnych urządzeń pokazywane są prawa fizyki i nauki.

Dla miłośników motoryzacji szczególnie można polecić Muzeum Inżynierii Miejskiej, przy ulicy świętego Wawrzyńca. Powstało one na terenie dawnej krakowskiej zajezdni tramwajowej, która była pierwszą w tym mieście. Można tu podziwiać dawne tramwaje oraz kolekcję polskim aut, dowiedzieć się nieco na temat dawnych metod drukarstwa czy też obejrzeć ciekawą wystawę multimedialną na bazie koła. Dzielnica, w której mieści się Muzeum Inżynierii posiada też bogatą bazą noclegową. Po zwiedzeniu tego muzeum warto także przejechać się tramwajem linii 8, nazywanym tramwajem papieskim. Jak wiadomo polski Papież był bardzo związany z Krakowem i turyści odwiedzający to miasto często udają się w podróż za śladami papieskimi, odwiedzając miejsca, do których Papież szczególnie lubił zaglądać przy wizytach w Krakowie. Najbardziej znanym takim miejscem jest oczywiści Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Udając się w podróż za Papieżem zobaczymy zapewne Okno Papieskie mieszczące się w Pałacu Biskupim, przy ulicy Franciszkańskiej.

Kraków oferuje jeszcze wiele innych atrakcji – między innymi: platformę widokową, zwaną Balonem Wołyńskim, ogromnym Park Wodny oraz cztery kopce – Kościuszki, Wandy, Piłsudskiego, Krakusa. Fani rejsów statkami również znajdą tutaj swój raj, bowiem po Wiśle kursują statki, które oferują różne wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *