Giżycko – co czeka tam na turystów?

Mazury to region, który z każdym rokiem docenia coraz więcej osób, jako miejsce na ciekawy i udany urlop. Nie ma się więc co dziwić temu, że wiele miejscowości prężnie się rozwija, jak mowa o usługach dla turystów. Do takich z pewnością należy zaliczać Giżycko, jedna z miejscowości leżących na tak zwanym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Miasto to możliwość wypoczynku w spokoju i pośród pięknej przyrody, a niezwykle rozbudowana baza noclegowa jak również wiele innych, przeznaczonych dla turystów usług to jego niewątpliwe plusy. Jeżeli chodzi o noclegi Giżycko oferuje możliwość znalezienia miejsc wypoczynkowych nie tylko w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych, ale także w bardzo dużej ilości kwater prywatnych.

Położenie miasta nad jeziorem to jeden z jego atutów, który doceniają wszyscy odwiedzający to miejsce. Daje to bowiem możliwość wypoczynku nad wodą w bardzo różnorodnych formach, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kąpać można się w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach, pod okiem profesjonalnych ratowników. Bez problemu także można oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, jeżeli ktoś nie posiada niezbędnego do tego celu sprzętu, bez trudu można go wypożyczyć na miejscu. Można się także wybrać w rejs statkiem po jeziorach, co z pewnością jest niezapomnianym przeżyciem.

Giżycko to także miejsce pełne ciekawych i niepowtarzalnych zabytków, które powinny się znaleźć na liście tych miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć. Zbudowana w kształcie gwizdy Twierdza Boyen to jedno z bardziej znanych miejsc w tym mieście. Do dzisiaj zapiera dech w piersiach, dając wyobrażenie, jaką potęgą miasto było dawniej. Tak samo warto zwiedzić zamek krzyżacki, który prezentuje nie tylko piękną architekturę, ale również wiele eksponatów z czasów jego świetności. Interesującym miejscem, które także ogląda niemal każdy, kto przyjeżdża tutaj odpocząć, jest także most obrotowy. Dawniej służył on do tego, aby można się było nim szybciej przedostać do twierdzy Boyen.

Na pewno nie można zapominać także o pięknej okolicy i cudownych krajobrazach, które można tutaj podziwiać. Duża ilość szlaków turystycznych powoduje, że każdy bez problemu może znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb jak również możliwości fizycznych. Szczególnie rowerzyści będą zadowoleni z tego, że mogą na swoich pojazdach wybierać się na dalsze i bliższe wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *