Interesujący Śląsk – Bielsko-Biała

Jeśli zamierzasz wybrać się na wakacje w południową część Polski, ale nie sprecyzowałeś jeszcze konkretnego miejsca pozwól sobie przedstawić niesamowitą miejscowość, a w zasadzie mocno rozbudowane miasto – Bielsko-Białą. To wspaniałe pagórkowate oraz górzyste tereny, które są cenionym i popularnym celem turystycznym zwłaszcza w sezonie wakacyjnym i zimowym.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku to miejsce to istny raj. Olbrzymia ilość szlaków spacerowych umożliwia niezapomniane przygody każdego dnia, a wspaniałe krajobrazy pozwalają prawdziwie się zrelaksować. Wspaniałe lasy otaczające okolice to świetne miejsce dla rowerzystów. Jeśli zabierzesz swój sprzęt, czeka Cię niezapomniana przejażdżka, choć chwilami może być trudna ze względu na ukształtowanie terenu.

Jednym z piękniejszych miejsc jest tu Dolina Luizy. Leży w górnej części rzeki Wapienicy otoczona licznymi szczytami. Okoliczne lasy mieszane i iglaste nadają niesamowitego uroku temu miejscu, a piękne widoki zachwycą każdego. Warte odwiedzenia jest też Wzgórze Trzy Lipki. Ma ono nie tylko wartość przyrodniczą, ale także historyczną. Warto się z nią zapoznać wspinając się na niewysoki teren. To idealne miejsce na pierwszą wycieczkę z dziećmi. Błonia to jeden z lepiej zorganizowanych i zagospodarowanych terenów Bielska-Białej – piękne parki, urocze alejki, miejsce do zabaw dla dzieci oraz relaksujących spacerów. W jego organizację miasto co roku wkłada dużo siły i zasobów finansowych.

Baza noclegowa w Bielsku-Białej to niesamowicie duże możliwości w sezonie jak i poza nim [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Obfituje w liczne kwatery prywatne, a dla bardziej wymagających dostępne są hotele – czterogwiazdkowy oraz dwugwiazdkowy. Oba oferują wspaniałe pokoje i liczne atrakcje dostępne oprócz nich. Noclegi w Bielsku-Białej to także kwatery prywatne i pensjonaty, w których zaznać można wyjątkowej gościnności i uprzejmości gospodarzy.

Oprócz komfortowych miejsc do aktywnego wypoczynku miasto oferuje też olbrzymią dawkę historii. Zwiedzić tu można liczne muzea, zabytkowe kościoły, ulice oraz zamki. Niektóre z tych elementów pochodzą z XIII wieku, co świadczy o wyjątkowo bogatej historii tego miejsca. Zdecydowanie przyjemniejsza i ciekawsza lekcja historii niż z podręczników szkolnych, dlatego warto zabrać ze sobą dzieci i młodzież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *