Mielno, miejsce dla plażowiczów, aktywnych i ciekawych historii

Po ostatniej wizycie w Dźwirzynie, pozostajemy w temacie miejscowości nadmorskich.  W zasadzie można stwierdzić, ze tylko tutaj mamy możliwość w pełni odpocząć leniuchując na plaży lub korzystając z różnorodnych atrakcji. Wybierając się na wakacje, najczęściej decydujemy się na miejsca, które wyróżniają się świetną lokalizacją, mają niewątpliwy urok, ciekawe atrakcje i nie są zbyt drogie. Wydawać się może, że tak duże wymagania trudno będzie spełnić. Jednak na mapie Polski znajduje się wiele kurortów, które bez problemu mogą im sprostać. Żeby znaleźć miejsce na nocleg, powinniśmy zasięgnąć porady u znajomych lub zapoznać się z opinią szerszego ogółu społeczeństwa, na licznych dziś stronach internetowych, które są poświęcone temu zagadnieniu. Ważne jest, aby do tematu podejść rozsądnie i odpowiednio wybrać miejsce docelowe naszej podróży, w taki sposób, aby być z niej zadowolonym.

Mielno to nadmorska miejscowość, rozciągająca się wzdłuż wybrzeża Bałtyku, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Niewątpliwym jej walorem jest dostęp do jeszcze jednego akwenu, mianowicie jeziora Jamno, leżącego w niedalekiej odległości od jeziora Bukowo. To wspaniałe połączenie, szczególnie dla tych, którzy uwielbiają wodę i wszelkie aktywności z nią związane. Można tu bowiem wybrać się na rejs po okolicy, poznając jej uroki. Coraz częściej spotykane są też szkółki windsurfingu i pływania na innych deskach oraz wszelkiego rodzaju zabawy na wodzie. Dla najmłodszych przejazdy na bananie czy ogromne ślizgawki są niewątpliwą okazją do szaleństwa.

To jednak nie wszystko, gdyż Mielno oferuje nam o wiele więcej. Można tu spędzić niezliczone godziny w parku linowym oraz poświęcić ten czas na zwiedzanie. Niepowtarzalną okazją jest zobaczenie poniemieckich bunkrów, które wprowadzą nas w atmosferę powagi, ale i ciekawych historii, związanych z regionem. Jest tu też kościół z XVI wieku, który do dziś jest utrzymany w świetnej kondycji. Baza noclegowa w Mielnie należy do bardzo przyjaznych dzieciom, co też możemy zauważyć przy rezerwacji. Dostawienie łóżeczka dla malucha w większości pensjonatów nie jest żadnym problemem. Natomiast koszt za nocleg zaczyna się już od 25 złotych za dobę. To rozsądna cena, biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje nam miejscowość. Pamiętajmy jednak, żeby nad morze jechać przygotowanym, zabrać ze sobą odpowiednie ubrania i zaplanować swój pobyt, co sprawi, że będzie on dla nas bezstresowy, nawet jeśli wyjeżdżamy z dzieckiem.

4 thoughts on “Mielno, miejsce dla plażowiczów, aktywnych i ciekawych historii

  1. Piękne miejsce, Promenada Przyjaźni zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, poczułem się jak na wczasach gdzieś poza granicami naszego kraju. Chłopaki, bardzo przyjemnie się czyta wasze teksty. Pozdrawiam z Olsztyna

  2. Nocleg w Mielnie to mój plan na najbliższy urlop, oby tylko pogoda dopisała, bo chciałabym się poopalać

  3. Byłam w Mielnie i mimo niesprzyjającej pogody było świetnie, chociaż mam nadzieję, że w tym roku będzie słoneczna pogoda podczas mojego pobytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *