Ustrzyki do zdobycia dla aktywnych

Dobrze jest być na wakacjach. Nie każdy jednak ma to szczęście, aby za pierwszym razem wycelować w dobre miejsce do wypoczynku. Baza noclegowa w Ustrzykach Dolnych stanowi gwarancję, iż znakomicie spędzimy tu czas. Jest to miasteczko, które znajduje się w województwie podkarpackim, nad rzeką o nazwie Strwiąż. Tu to właśnie u źródeł tej pełnej energii wody leży sympatyczna miejscowość, w okolicach tak zwanej Małej oraz Dużej Pętli Bieszczadzkiej. To tereny pełne przepięknych widoków na góry, gdzie znajduje się wiele istotnych dla architektury zabytków oraz różne atrakcje dla turystów.

Przebywając w tych okolicach trzeba koniecznie zbadać walory Parku Krajobrazowego. Z całą pewnością będziemy przy tym wybornie zaskoczeni, jeśli już zdecydujemy się skorzystać z komfortowych kwater noclegowych () jakie proponują nam Ustrzyki Dolne. Ta miejscowość znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który stanowi jeden z największych tego typu obiektów skupiających cuda przyrody na terenie kraju. Znajduje się tutaj niemal ćwierć tysiąca kręgowców oraz kilkadziesiąt różnorodnych gatunków ssaków. Spotkać tu można zwierzęta, które uchodzą za rzadkie. Między innymi niedźwiedzia, czy też wilka. W tym środowisku żyją także wyjątkowo piękne gatunki roślin oraz drzew. Wiele z nich to istotne dla przyrody polskiej pomniki.

Turystyka w tym mieście rozwija się doskonale głównie zimą, kiedy to przyjeżdżają liczni fani śnieżnych sportów na stację narciarską Gromadzyń. Potrafią oni szaleć na stokach od rana do wieczora. Niemniej jednak wartym podkreślenie jest fakt, iż równie znakomicie czują się tu wszyscy Ci, którzy przebywają w te tereny, kiedy tylko stopnieje śnieg. Do miasta zjeżdżają miłośnicy aktywności sportowej po to, by na rowerach przemierzać wspaniałe turystyczne szlaki. Atrakcji nigdy tu nie brakowało. Jest tu jest niezwykle malowniczy i zróżnicowany teren. Widać również wielokulturowość, która wpłynęła na kształt tego miejsca. Zwiedzać można liczne obiekty sakralne, jak synagogi, kościoły oraz cerkwie.

Ustrzyki Dolne słyną także ze znakomitej kuchni regionalnej oraz rękodzieła. Nikt, kto przyjedzie tutaj nie będzie żałował swojej decyzji. Urlop można spędzić różnorodnie, napawając się energią natury czy też udając się nad Solinę, która znajduje się niespełna 10 km. od miasta. Taką odległość bez problemu można pokonać zarówno rowerem jak i pieszo. A cóż to za wyczyn dla zawodowego sportowca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *